Tilgængelige kurser

STCW-linjen 15-2

  • Underviser: Bjørn Viuf Christiansen
  • Underviser: Helle Damgaard
  • Underviser: Lars Hansen
  • Underviser: Ole Hansen
  • Underviser: Thomas Møller Hansen
  • Underviser: Flemming Hauge Pedersen
  • Underviser: Martin Poulsen
  • Underviser: John Christian Riis
  • Underviser: Kirsten Skaaning
  • Underviser: Preben Steffensen
  • Underviser: Lars Thomsen

Klasse A1 - Marine Engineering 13-2


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 1. semester.
  • Underviser: Anna Eske Jensen

Klasse B1 - Marine Engineering 13-2


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 1. semester.
  • Underviser: Ann Charlotte Graversen
  • Underviser: Torben Egelund Rauff
  • Underviser: Jes Schmidt

Klasse C1 - Marine Engineering 13-2


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 1. semester.
  • Underviser: Christian Moesgaard

Klasse D1 - Marine Engineering 13-2


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 1. semester.
  • Underviser: John Kristensen

Klasse A - 13-2 Fag - 5. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 5. semester.
  • Underviser: Henrik M. Nielsen
  • Underviser: Martin Poulsen
  • Underviser: Esben Sørensen
  • Underviser: Lars Thomsen

Klasse B - 13-2 Fag - 5. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 5. semester.
  • Underviser: Tommy Christensen
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Martin Poulsen
  • Underviser: Esben Sørensen

Klasse C - 13-2 Fag - 5. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 5. semester.
  • Underviser: Hayati Balo
  • Underviser: Kurt Bay Nielsen
  • Underviser: Johnny Braarup Hansen
  • Underviser: Niels Kampmann
  • Underviser: Brian Boe Petersen
  • Underviser: Henrik Ulsøe

Klasse D - 13-2 Fag - 5. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 5. semester.
  • Underviser: Hayati Balo
  • Underviser: Per Byskov
  • Underviser: Thomas Møller Hansen
  • Underviser: Flemming Hauge Pedersen
  • Underviser: Niels Kampmann
  • Underviser: Brian Boe Petersen
  • Underviser: Henrik Rønbjerg

Klasse 13-2A Fag - 6. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 6. semester.
  • Underviser: Kurt Bay Nielsen
  • Underviser: Niels Bruun Clausen
  • Underviser: Helle Damgaard
  • Underviser: Ann Charlotte Graversen
  • Underviser: Jakob Holm
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: Viggo Johannesen
  • Underviser: Henrik Kerstens
  • Underviser: Christian Moesgaard
  • Underviser: Anders Parbo
  • Underviser: Martin Poulsen

Klasse 13-2B Fag - 6. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 6. semester.
  • Underviser: Kurt Bay Nielsen
  • Underviser: Niels Bruun Clausen
  • Underviser: Ann Charlotte Graversen
  • Underviser: Jakob Holm
  • Underviser: Henrik Kerstens
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Christian Moesgaard

Klasse 13-2C Fag - 6. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 6. semester.
  • Underviser: Kurt Bay Nielsen
  • Underviser: Lars Bøttern
  • Underviser: Niels Bruun Clausen
  • Underviser: Helle Damgaard
  • Underviser: Keld Dyrmose
  • Underviser: Lars Hansen
  • Underviser: Esben Sørensen

Klasse 13-2D Fag - 6. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 6. semester.
  • Underviser: Tommy Christensen
  • Underviser: Niels Bruun Clausen
  • Underviser: Helle Damgaard
  • Underviser: Thomas Frederiksen
  • Underviser: Frits Giversen
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: Brian Boe Petersen

Klasse 13-2D Fag - 7. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 7. semester.
  • Underviser: Ole Bjerggaard
  • Underviser: Tommy Christensen
  • Underviser: Thomas Frederiksen
  • Underviser: John Kristensen
  • Underviser: Jesper Nielsen
  • Underviser: John Christian Riis
  • Underviser: Kirsten Skaaning

Klasse 13-2C Fag - 7. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 7. semester.
  • Underviser: Thomas Frederiksen
  • Underviser: Jens Ole Knudsen
  • Underviser: John Kristensen
  • Underviser: Jesper Nielsen
  • Underviser: Kirsten Skaaning
  • Underviser: Esben Sørensen

Klasse 13-2B Fag - 7. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 7. semester.
  • Underviser: Niels Ole Birkelund
  • Underviser: Ole Bjerggaard
  • Underviser: Niels Bruun Clausen
  • Underviser: Frits Giversen
  • Underviser: Kirsten Skaaning

Klasse 13-2A Fag - 7. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 7. semester.
  • Underviser: Niels Bruun Clausen
  • Underviser: Frits Giversen
  • Underviser: Kirsten Skaaning
  • Underviser: Esben Sørensen

Managementlinjen 15-2

  • Underviser: Ann Charlotte Graversen
  • Underviser: Lars Hansen
  • Underviser: Niels Kampmann
  • Underviser: John Kristensen
  • Underviser: Jes Schmidt
  • Underviser: Kirsten Skaaning

Energy 15-2


Energy - Technology & Management
  • Underviser: Martin Alsted Hansen
  • Underviser: Torben Christensen
  • Underviser: Thomas Frederiksen
  • Underviser: Ole Hansen
  • Underviser: Niels Kampmann
  • Underviser: Henrik Kerstens
  • Underviser: Henrik Møller
  • Underviser: Morten Nielsen
  • Underviser: Kirsten Skaaning
  • Underviser: Esben Hedegaard Thomsen

Bachelor, forår 2016

  • Vejleder: Hayati Balo
  • Vejleder: Kurt Bay Nielsen
  • Vejleder: Niels Ole Birkelund
  • Vejleder: Per Byskov
  • Vejleder: Torben Christensen
  • Vejleder: Bjørn Viuf Christiansen
  • Vejleder: Keld Dyrmose
  • Vejleder: Ann Charlotte Graversen
  • Vejleder: Johnny Braarup Hansen
  • Vejleder: Ole Hansen
  • Vejleder: Flemming Hauge Pedersen
  • Vejleder: Per Hessellund
  • Vejleder: Jens Møller Jensen
  • Vejleder: Henrik Kerstens
  • Vejleder: Henrik M. Nielsen
  • Vejleder: Morten Nielsen
  • Vejleder: Anders Parbo
  • Vejleder: John Christian Riis
  • Vejleder: Trine Schmelling
  • Vejleder: Esben Sørensen
  • Vejleder: Esben Hedegaard Thomsen
  • Vejleder: Henrik Ulsøe