Tilgængelige kurser

Hold C4 - Marine Engineering 15-2C


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 4. semester.
  • Underviser: Daniel Alkærsig
  • Underviser: Jesper Falkenberg
  • Underviser: Frits Giversen
  • Underviser: Ann Charlotte Graversen
  • Underviser: Ole Hansen
  • Underviser: Mette Dalgaard Madariaga
  • Underviser: Torsten Ørhøj
  • Underviser: Martin Poulsen
  • Underviser: Mette Frølund Riis
  • Underviser: Niels Sloth
  • Underviser: Lotte Sørensen

Hold A4 - Marine Engineering 15-2A


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 4. semester.
  • Underviser: Jesper Falkenberg
  • Underviser: Frits Giversen
  • Underviser: Ann Charlotte Graversen
  • Underviser: Ole Hansen
  • Underviser: Mette Dalgaard Madariaga
  • Underviser: Torsten Ørhøj
  • Underviser: Poul Holm Pedersen
  • Underviser: Martin Poulsen
  • Underviser: Mette Frølund Riis
  • Underviser: Niels Sloth
  • Underviser: Lotte Sørensen

Hold B4 - Marine Engineering 15-2B


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 4. semester.
  • Underviser: Ole Hansen
  • Underviser: Mette Dalgaard Madariaga
  • Underviser: Torsten Ørhøj
  • Underviser: Poul Holm Pedersen
  • Underviser: Jes Schmidt
  • Underviser: Niels Sloth
  • Underviser: Lotte Sørensen

Fælleskursus for 15-2


Dette kursus er for de hold, der starter på 4. semester august 2015
  • Underviser: Daniel Alkærsig
  • Underviser: Finn Falkenberg Andersen
  • Underviser: Jesper Falkenberg
  • Underviser: Ole Hansen
  • Underviser: Thomas Møller Hansen
  • Underviser: Niels Henriksen
  • Underviser: Niels Kampmann
  • Underviser: Mette Dalgaard Madariaga
  • Underviser: Torsten Ørhøj
  • Underviser: Poul Holm Pedersen
  • Underviser: Jens Poulsen
  • Underviser: Martin Poulsen
  • Underviser: Jes Schmidt
  • Underviser: Niels Sloth
  • Underviser: Esben Sørensen

Hold C - 15-2C Fag - 5. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 5. semester.
  • Underviser: Finn Falkenberg Andersen
  • Underviser: Lars Bøttern
  • Underviser: Per Byskov
  • Underviser: Thomas Møller Hansen
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Henrik M. Nielsen
  • Underviser: Kirsten Skaaning
  • Underviser: Allan Stokvad Abildskov
  • Underviser: Esben Hedegaard Thomsen

Hold B - 15-2B Fag - 5. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 5. semester.
  • Underviser: Finn Falkenberg Andersen
  • Underviser: Lars Bøttern
  • Underviser: Per Byskov
  • Underviser: Thomas Møller Hansen
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Henrik M. Nielsen
  • Underviser: Kirsten Skaaning
  • Underviser: Esben Hedegaard Thomsen
  • Underviser: Henrik Ulsøe

Hold A - 15-2 Fag - 5. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 5. semester.
  • Underviser: Finn Falkenberg Andersen
  • Underviser: Lars Bøttern
  • Underviser: Per Byskov
  • Underviser: Johnny Braarup Hansen
  • Underviser: Thomas Møller Hansen
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Kirsten Skaaning
  • Underviser: Esben Hedegaard Thomsen
  • Underviser: Henrik Ulsøe

Fælleskursus for 5. semester forår 2016

  • Underviser: Finn Falkenberg Andersen
  • Underviser: Lars Bøttern
  • Underviser: Per Byskov
  • Underviser: Johnny Braarup Hansen
  • Underviser: Thomas Møller Hansen
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Henrik M. Nielsen
  • Underviser: Kirsten Skaaning
  • Underviser: Allan Stokvad Abildskov
  • Underviser: Esben Hedegaard Thomsen
  • Underviser: Henrik Ulsøe

Hold15-2C - 6. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 6. semester.
  • Underviser: Kurt Bay Nielsen
  • Underviser: Per Brath
  • Underviser: Per Byskov
  • Underviser: Frits Giversen
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Kirsten Skaaning

Hold15-2B - 6. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 6. semester.
  • Underviser: Kurt Bay Nielsen
  • Underviser: Per Brath
  • Underviser: Per Byskov
  • Underviser: Ann Charlotte Graversen
  • Underviser: Eilif Vestergaard Hansen
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Kirsten Skaaning

Hold15-2A - 6. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 6. semester.
  • Underviser: Lars Bøttern
  • Underviser: Per Brath
  • Underviser: Per Byskov
  • Underviser: Eilif Vestergaard Hansen
  • Underviser: Anton Lejsgaard
  • Underviser: Anders Parbo
  • Underviser: Kirsten Skaaning

Klasse 15-2C - 7. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 7. semester.
  • Underviser: Lars Bøttern
  • Underviser: Per Brath
  • Underviser: Helle Damgaard
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: Christian Moesgaard
  • Underviser: Preben Steffensen

Klasse 15-2B - 7. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 7. semester.
  • Underviser: Per Brath
  • Underviser: Helle Damgaard
  • Underviser: Thomas Frederiksen
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: Peter Øls
  • Underviser: John Christian Riis
  • Underviser: Esben Sørensen

Klasse 15-2A - 7. semester


Dette kursus danner rammen for undervisningen på 7. semester.
  • Underviser: Per Brath
  • Underviser: Helle Damgaard
  • Underviser: Jakob Holm
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: John Christian Riis
  • Underviser: Esben Sørensen

Teknisk projektleder 15-2

  • Underviser: Tommy Christensen
  • Underviser: Jesper Meincke Hansen
  • Underviser: Lars Hansen
  • Underviser: Bent Jacobsen
  • Underviser: Jens Møller Jensen
  • Underviser: Peter Øls
  • Underviser: Jens Poulsen
  • Underviser: Martin Poulsen
  • Underviser: Torben Egelund Rauff
  • Underviser: Jes Schmidt
  • Underviser: Kirsten Skaaning

Kultur 15-2

  • Underviser: Jens Poulsen
  • Underviser: Martin Poulsen
  • Underviser: Kirsten Skaaning

15-2 Energy


Energy - Technology & Management
  • Underviser: Torben Christensen
  • Underviser: Flemming Hauge Pedersen
  • Underviser: Henrik Møller
  • Underviser: Morten Nielsen
  • Underviser: Allan Stokvad Abildskov
  • Underviser: Alastair Ward

STCW-linjen 15-2

  • Underviser: Lars Hansen
  • Underviser: Ole Hansen
  • Underviser: Flemming Hauge Pedersen
  • Underviser: John Christian Riis
  • Underviser: Preben Steffensen
  • Underviser: Lars Thomsen

15-2 Bachelor, forår 2018

  • Vejleder: Daniel Alkærsig
  • Vejleder: Kurt Bay Nielsen
  • Vejleder: Per Brath
  • Vejleder: Per Byskov
  • Vejleder: Helle Damgaard
  • Vejleder: Simon Djernæs
  • Vejleder: Thomas Frederiksen
  • Vejleder: Per Guldmann
  • Vejleder: Eilif Vestergaard Hansen
  • Vejleder: Johnny Braarup Hansen
  • Vejleder: Ole Hansen
  • Vejleder: Niels Henriksen
  • Vejleder: Poul Høgh
  • Vejleder: John Kristensen
  • Vejleder: Christian Moesgaard
  • Vejleder: Bent Nielsen
  • Vejleder: Morten Nielsen
  • Vejleder: Torsten Ørhøj
  • Vejleder: Poul Holm Pedersen
  • Vejleder: John Christian Riis
  • Vejleder: Trine Schmelling
  • Vejleder: Kirsten Skaaning
  • Vejleder: Niels Sloth
  • Vejleder: Esben Sørensen
  • Vejleder: Preben Steffensen
  • Vejleder: Allan Stokvad Abildskov
  • Vejleder: Lars Thomsen